OGŁOSZENIA

29.03.15. - Niedziela Palmowa.
Dodano: 30-03-5279
• Święte Triduum Paschalne rozpoczynamy w Wielki Czwartek. Wszyscy wierzący w Chrystusa są wezwani do uczestnictwa w dniach męki i śmierci Jezusa Chrystusa, przez które dokonało się nasze Odkupienie. Tak, jak uczestniczymy w każdą niedzielę, tak również uczestniczyć będziemy w Liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku, Wielkiej Soboty i Wielkanocy. Porządek będzie następujący :

• Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej koncelebrowana przez wszystkich księży pracujących w parafii o godz. 18:00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy przechowania i adoracja do godz. 23:00. Jest to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na pomoc dla księży chorych. Spowiedzi w tym dniu nie będzie.

 • Wielki Piątek: Jutrznia brewiarzowa o godz. 8:00 rano i adoracja w kaplicy przechowania przez cały dzień. W adoracji uczestniczą zespoły i wspólnoty parafialne oraz wszyscy wierni. Program adoracji znajduje się również na tablicy ogłoszeń przy kościele. Od godz. 9:00 kapłani wychodzą do chorych z Komunią św. Zapisy chorych przyjmujemy dziś w kancelarii. Koronka i rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża o godz. 18:00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły - ilościowy i jakościowy. Ofiary składane na tacę przy adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po liturgii, adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 23:00. W tym czasie kapłani będą spowiadać. Będzie to ostatnia możliwość przystąpienia do spowiedzi przed świętami.

 • Wielka Sobota: Jutrznia brewiarzowa o godz. 8:00 i adoracja przy Grobie Pańskim przez cały dzień. Święcenie pokarmów od godz. 8:30 do 17:00. W tym dniu spowiedzi nie będzie. Koronka i nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Wigilia Paschalna o godz. 20:00. Na liturgię wieczorną przynosimy świece chrztu z osłonami. Osłony lampionowe prosimy nabyć przy stoliku z prasą. Jeśli to możliwe, także w Wielką Sobotę, zachowuje się post.

• Rezurekcja Wielkanocna o godz. 6:00., następne Msze św. o godz. 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8:00. Nowenna i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Na uroczystą procesję zapraszamy: asystę, bialanki, ministrantów, lektorów i wszystkich wiernych.

 • W Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 13:00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencjach małżeństw obchodzących w tym roku jubileusz lub kolejną rocznicę ślubu. W kancelarii przyjmujemy intencje zbiorowe na Mszę św. Nowenna i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00.

• W każdym katolickim domu powinna być woda święcona. Podczas wizyty duszpasterskiej kapłan poświęca nią mieszkanie. W Wielką Sobotę możemy ją nabyć w kościele, w specjalnie przygotowanych buteleczkach. Ofiary składane przy nabywaniu wody święconej są przeznaczone na fundusz ministrancki.

 • Już dziś, z radością zapowiadamy, Odpust Miłosierdzia Bożego w naszej parafii, w niedzielę, po Świętach. Suma odpustowa o godz. 13:00. Na tę Uroczystość zaproście swoje rodziny i przyjaciół.

 • Spotkanie bielanek w środę o godz. 17.00 w sali katechetycznej.

 • Kancelaria parafialna będzie czynna tylko do środy Wielkiego Tygodnia .

 • Dziś nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00.

 • Dziś po Mszy św., odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego, ołtarza, kaplicy przechowania Najświętszego Sakramentu oraz pozostałych kaplic.

 • Zapraszamy parafian do sprzątania kościoła w poniedziałek po Niedzieli Palmowej (30.03) od godz. 8:00.

 • W poniedziałek (30 marca), od godz. 17 do 18. w Ośrodku Pomocy Parafialnej – Caritas, będą wydawane bony żywnościowe naszym podopiecznym

•Burmistrz Grodziska Mazowieckiego zaprasza na śniadanie Wielkanocne dla samotnych, które odbędzie się 4 kwietnia o godz. 10 w Zespole Szkół Nr 1 przy ul. Żwirki i Wigury 4 w grodzisku Mazowieckim.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Wielką Sobotę

Godz.

Wielki Piątek

Wielka Sobota

Adorację organizuje

9 - 10

I Koło Różańcowe

I Koło Różańcowe

D. Kaźmierczak

10 - 11

II Koło Różańcowe

II Koło Różańcowe

R. Kostrzewa

11 - 12

Franciszk. Zakon Świeckich

Franciszk. Zakon Świeckich

M. Maruszczak

12 - 13

Dzieci z rodzicami

Dzieci z rodzicami

Katecheci

13 - 14

III i IV Koło Różańc.

III i IVKoło Różańc.

M. Maciejewska

14 - 15

V i VI Koło Różańc.

V i VI Koło Różańc.

M. Maciejewska

15 - 16

Ruch Rodzin Naz.

Ruch Rodzin Naz.

A. Paprocka

16 - 17

Kościół Domowy

Kościół Domowy

B. i K. Marciniak

17 - 18

Akcja Katolicka

Akcja Katolicka

J. Redel

18 - 19

Liturgia

Ruch Rodzin Nazaret.

A.Paprocka

19 - 20

Liturgia

Franciszk. Zakon Świeckich

M. Maruszczak

20 - 21

I i II Neokatechumenat

Liturgia Wig. Paschalnej

Odpowidzialni

I i II wspólnoty

21 - 22

Odnowa w Duchu Św.

Liturgia Wig. Paschalnej

B. Olejniczak

22 –23

Oaza, młodzież, wolontariusze

Oaza, młodzież, wolontariusze

Oaza Młodzieży

8 - 20

Ministranci i lektorzy

Ministranci i lektorzy

Prezes i Opiekun   KONTO PARAFII:   

                  25 2030 0045 1110 0000 0004 1850  

    Parafia Miłosierdzia Bożego, ul. Orzeszkowej 10, 

                 05-827 Grodzisk Mazowiecki. 

                            

        REZERWACJA TERMINÓW MSZY ŚW. 

         Intencje mszalne na kolejne dni  i  miesiące

         przyjmujemy w   niedziele  i dni powszednie, po 

         kazdej Mszy Świętej, w  kancelarii już z

         jedenastomiesięcznym  wyprzedzeniem.

     

        ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

  „Zachęcam chrześcijan, by regularnie nawiedzali Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza, ponieważ  jesteśmy wszyscy powołani, by trwać nieustannie w obecności Bożej dzięki Temu, który pozostaje z nami aż do końca czasów. Ileż to razy, moi drodzy Bracia i Siostry, przeżywałem to  doświadczenie i otrzymałem dzięki niemu siłę, pociechę i wsparcie!” Święty Jan Paweł II.

       Kościół jest otwarty przez cały dzień, a adoracja Najświętszego  Sakramentu od  godz. 15:00 do 18:00 każdego dnia, z wyjątkiem sobót. Adoracje rozpoczynamy Koronką  do Miłosierdzia Bożego, a kończymy różańcem prowadzonym przez wspólnoty. (W okresie wizyt duszpasterskich program adoracji i Mszy św. ulega zmianie - patrz w zakładce Nabożeństwa)

   Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu naszych Parafian i Gości.   

                         Ks. proboszcz Adam Szczygielski      

  ____________________________________________________

 OŚRODEK POMOCY PARAFIALNEJ

http://www.parafia-mb.csd.pl/index.php/pl/article_constant/9 

----------------------------------------------------------------------------  - LINKI - 

pomóż innym lub sobie.

http://www.parafia-mb.csd.pl/index.php/pl/article_constant/5

___________________________________________________

POGRZEB  KATOLICKI

http://www.parafia-mb.csd.pl/index.php/pl/article_constant/7


Wirtualny spacer po NASZEJ PARAFII
Wspierają nas