OGŁOSZENIA

1.03.2015. - 2 Niedziela Wielkiego Postu.
Dodano: 28-02-2015
Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej w okresie Wielkiego Postu: Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją w niedzielę o godz. 17:00, Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 16:30, 17:15 i Adoracja Krzyża o godz. 19:00.

W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16:00 do 20:00. Dzieci z klas III i IV przynoszą książeczki i obrazki pierwszo - piątkowe. Msze św. o godz. 7:00, 18:00 i 20:00. 

Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie wspiera prześladowanych i uciskanych chrześcijan, zwłaszcza w rejonach objętych biedą i pogrążonych w konfliktach zbrojnych.  Na tych terenach pracują również polscy misjonarze. Dziś  przeżywamy dzień modlitwy i pomocy prześladowanym chrześcijanom na świecie. Po Mszy św. odbywa się zbiórka do puszek na w/w cel.

W okresie Wielkiego Postu, do skarbonek umieszczonych pod chórem, składamy ofiary dla biednych - na bony żywnościowe oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego i ołtarza.

W Uroczystość św. Józefa 19 marca, o godz. 18:00, będzie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencjach zbiorowych za solenizantów. Intencje Mszalne przyjmujemy w kancelarii.

W marcu będą odprawiane Msze św. gregoriańskie za ś. p. Zofię Kołodziejak zamówione przez męża i dzieci.   KONTO PARAFII:   

                  25 2030 0045 1110 0000 0004 1850  

    Parafia Miłosierdzia Bożego, ul. Orzeszkowej 10, 

                 05-827 Grodzisk Mazowiecki. 

                            

        REZERWACJA TERMINÓW MSZY ŚW. 

         Intencje mszalne na kolejne dni  i  miesiące

         przyjmujemy w   niedziele  i dni powszednie, po 

         kazdej Mszy Świętej, w  kancelarii już z

         jedenastomiesięcznym  wyprzedzeniem.

     

        ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

  „Zachęcam chrześcijan, by regularnie nawiedzali Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza, ponieważ  jesteśmy wszyscy powołani, by trwać nieustannie w obecności Bożej dzięki Temu, który pozostaje z nami aż do końca czasów. Ileż to razy, moi drodzy Bracia i Siostry, przeżywałem to  doświadczenie i otrzymałem dzięki niemu siłę, pociechę i wsparcie!” Święty Jan Paweł II.

       Kościół jest otwarty przez cały dzień, a adoracja Najświętszego  Sakramentu od  godz. 15:00 do 18:00 każdego dnia, z wyjątkiem sobót. Adoracje rozpoczynamy Koronką  do Miłosierdzia Bożego, a kończymy różańcem prowadzonym przez wspólnoty. (W okresie wizyt duszpasterskich program adoracji i Mszy św. ulega zmianie - patrz w zakładce Nabożeństwa)

   Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu naszych Parafian i Gości.   

                         Ks. proboszcz Adam Szczygielski      

  ____________________________________________________

 OŚRODEK POMOCY PARAFIALNEJ

http://www.parafia-mb.csd.pl/index.php/pl/article_constant/9 

----------------------------------------------------------------------------  - LINKI - 

pomóż innym lub sobie.

http://www.parafia-mb.csd.pl/index.php/pl/article_constant/5

___________________________________________________

POGRZEB  KATOLICKI

http://www.parafia-mb.csd.pl/index.php/pl/article_constant/7


Wirtualny spacer po NASZEJ PARAFII
Wspierają nas