OGŁOSZENIA

26.10.2014. - 30 Niedziela Zwykła
Dodano: 26-10-2014
We wtorek, na naboĹźeństwo róĹźańcowe, dzieci przyniosą puzzle naklejone na planszę i podpisane imieniem i nazwiskiem, a w Ĺ›rodę na róĹźańcu otrzymają pamiątki uczestnictwa.

W sobotę, 1 listopada, celebrować będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to Święto nakazane czyli zobowiązujące do uczestnictwa we Mszy św. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 13:00. Na cmentarzu komunalnym Msza św. o godz. 12:00, a na starym cmentarzu o godz. 14:00.                     

W Dniu Zadusznym – 2 listopada, który w tym roku wypada w niedzielę, obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to dzień szczególnej modlitwy za zmarłych. Msze św., w naszym kościele, będą odprawiane w intencjach zbiorowych za zmarłych.  Po Mszy św., o godz. 13:00, odbędzie się procesja Ĺźałobna za zmarłych poleconych we wszystkich wypominkach. Natomiast naboĹźeństwo z rocznymi i półrocznymi wypominkami będzie odprawione o godz. 17:30. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. KaĹźde imię to osobna historia, niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich Ĺźycie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. Rodzina katolicka pamięta o zamówieniu Mszy św. na Dzień Zaduszny i wypominkach. Dziś, po Mszy św., przyjmowane są w kancelarii intencje mszalne na Dzień Zaduszny oraz wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.

Za pobożne odwiedzenie cmentarza, połączone z modlitwą za zmarłych, w dniach od 1 do 8 listopada, można uzyskać odpust zupełny. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

Akcja Katolicka z młodzieżą, jak co roku, z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych do sali Św. Maksymiliana,  które w tym roku odbędzie się wcześniej, w niedzielę 9 listopada o godz. 16:00. Wejście obok kancelarii parafii.

Pan Burmistrz zaprasza na koncert z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu Chóru Filharmonii Narodowej. Koncert odbędzie się w naszym kościele 11 listopada o godz. 14:00. Serdecznie zapraszamy.

Dziś, przy wyjściu z kościoła otrzymamy kolejny numer biuletynu parafialnego „Czas Miłosierdzia” wydany przez Akcję Katolicką. Biuletyn zawiera waĹźne informacje z Ĺźycia wspólnoty parafialnej a takĹźe zdjęcia z Nawiedzenia Obrazu Matki BoĹźej Częstochowskiej naszej parafii. Przez dobrowolną ofiarę, składaną przy odbiorze gazetki starajmy się uczestniczyć w kosztach druku i papieru.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.   WESPRZYJ  ROZWÓJ  KOŚCIOŁA  i  PARAFII

   Parafianie/Ofiarodawcy

   Osoby i firmy, które chciałyby wesprzeć materialnie

   nasz Kościół, mogą przekazać pieniądze

   bezpośrednio na konto bankowe Parafii.

   KONTO PARAFII:   

  25 2030 0045 1110 0000 0004 1850  

  Parafia Miłosierdzia BoĹźego, ul. Orzeszkowej 10, 

  05-827 Grodzisk Mazowiecki. 

  Posiadanie bankowego dowodu wpłaty - w tytule 

  polecenia przelewu wpisać cel:Kultu religijnego - jest to

  podstawą do odliczenia przekazanej darowizny w

  rocznym zeznaniu podatkowym w wysokości 6%

  rocznego dochodu.  Podstawa prawna:

  2) Ustawa z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym

  od  osób fizycznych. /Dz.U. 2000r.Nr14 poz.176 z

  póĹşn.zm.RoĹşdział 6 art.26,ust.1 pkt.9b.ust.5.ust7.pkt.2

  Za kaĹźdy dar serca składam serdeczne Bóg zapłać.

                                                             Ks. Proboszcz.

    Rezerwacja terminów Mszy świętych. 

  Intencje mszalne na kolejne dni  i  miesiące

  przyjmujemy w   niedzielę  i dni powszednie, po 

  kaĹźdej Mszy Ĺ›więtej, w  kancelarii juĹź z

  jedenastomiesięcznym  wyprzedzeniem.

  „Zachęcam chrześcijan, by regularnie nawiedzali Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza, poniewaĹź jesteśmy wszyscy powołani, by trwać nieustannie w obecności BoĹźej dzięki Temu, który pozostaje z nami aĹź do końca czasów. IleĹź to razy, moi drodzy Bracia i Siostry, przeĹźywałem to  doświadczenie i otrzymałem dzięki niemu siłę, pociechę i wsparcie!” Ĺšwięty Jan Paweł II.

       Nasz kościół jest otwarty przez cały dzień, a adoracja Najświętszego  Sakramentu od  godz. 15:00 do 18:00 kaĹźdego dnia, z wyjątkiem sobót. Adorację rozpoczynamy Koronką  do Miłosierdzia BoĹźego, a kończymy róĹźańcem prowadzonym przez wspólnoty. 

   Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu naszych Parafian i Gości   oraz Ĺźyczę Wszystkim BoĹźego błogosławieństwa.   

                         Ks. proboszcz Adam Szczygielski      

  ____________________________________________________

 OŚRODEK POMOCY PARAFIALNEJ

http://www.parafia-mb.csd.pl/index.php/pl/article_constant/9 

------------------------------------------------------------------------------Koniecznie odwiedĹş na naszej stronie  - LINKI - 

pomóĹź innym lub sobie.

http://www.parafia-mb.csd.pl/index.php/pl/article_constant/5

___________________________________________________

POGRZEB  KATOLICKI

http://www.parafia-mb.csd.pl/index.php/pl/article_constant/7


Wirtualny spacer po NASZEJ PARAFII
Wspierają nas