OGŁOSZENIA

25.01.2015. - 3 Niedziela Zwykła
Dodano: 24-01-2015

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

 

Poniedziałek, 26.01. - bloki: Bołtucia 1, Kopernika1.

 

Wtorek, 27.01.  - bloki: Kopernika 2, Kopernika 5.

 

Środa, 28.01. -  blok  Kopernika 7. 

 

Czwartek – 29.01. – bloki: Kopernika 3, Okulickiego  20A.

 

Piątek, 30.01. – bloki: Kopernika 4, Armii Krajowej 5.

 

Sobota, 31.01. -  domy rodzinne przy ul. Orzeszkowej, Westfala, Obrońców Pokoju, Kredytowej, Mloska. Początek wizyty duszpasterskiej o godz. 16:00, w sobotę od godz. 10:00. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie kapłanów w ubiegłym tygodniu i za ofiary na kościół.

 

W naszej parafii rozpoczynają się katechezy. Dla każdego z nas, będzie to możliwość poznania Chrystusa, spotkania się z Nim i doświadczenia Jego miłości.  Katechezy będą głoszone w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:30 w sali katechetycznej. Jutro pierwsza katecheza. Serdecznie zapraszamy.

 

Na ekrany kin w Polsce, wszedł film „Matteo”, opowiadający o życiu sługi Bożego, Matteo da Agnone, wielkiego egzorcysty, wobec którego został wszczęty proces beatyfikacyjny. Dziś przy tablicy jego grobu dochodzi do licznych uzdrowień i uwolnień od wpływu złego ducha. Film będzie wyświetlany w Grodzisku Mazowieckim w Kinie Centrum Kultury, ul. Spółdzielcza 9 dziś (25 stycznia) o godz. 17:30. Zachęcamy parafian do obejrzenia tego filmu. Informacja o filmie przy stoliku z prasą.

 

W niedzielę 8 lutego, z okazji Światowego Dnia Chorego,  zapraszamy wszystkich chorych i w podeszłym wieku na Mszę św. o godz. 13:00, podczas której udzielony zostanie sakrament chorych. Do tego sakramentu przystąpią chorzy i ci, którzy przekroczyli 70 rok życia, a których siły słabną z dnia na dzień. Sakrament chorych mogą przyjąć również ci, którzy go przyjęli w ubiegłych latach. Rodziny i sąsiadów prosimy o przywiezienie chorych i starszych do kościoła. Sakrament ten przyjmujemy w stanie łaski uświęcającej. Przed Mszą św. o godz. 12:30 rozpocznie się spowiedź. O godz. 13:00, odprawimy Mszę św. w intencjach podanych przez chorych i ich rodziny: o łaskę zdrowia, ulgę w cierpieniu, zgadzanie się z wolą Bożą. Intencje mszalne przyjmujemy po Mszy św. w kancelarii.

 

Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych, w przyszłą niedzielę, o godz. 17:30.   KONTO PARAFII:   

                  25 2030 0045 1110 0000 0004 1850  

    Parafia Miłosierdzia Bożego, ul. Orzeszkowej 10, 

                 05-827 Grodzisk Mazowiecki. 

                            

        REZERWACJA TERMINÓW MSZY ŚW. 

         Intencje mszalne na kolejne dni  i  miesiące

         przyjmujemy w   niedziele  i dni powszednie, po 

         kazdej Mszy Świętej, w  kancelarii już z

         jedenastomiesięcznym  wyprzedzeniem.

     

        ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

  „Zachęcam chrześcijan, by regularnie nawiedzali Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza, ponieważ  jesteśmy wszyscy powołani, by trwać nieustannie w obecności Bożej dzięki Temu, który pozostaje z nami aż do końca czasów. Ileż to razy, moi drodzy Bracia i Siostry, przeżywałem to  doświadczenie i otrzymałem dzięki niemu siłę, pociechę i wsparcie!” Święty Jan Paweł II.

       Kościół jest otwarty przez cały dzień, a adoracja Najświętszego  Sakramentu od  godz. 15:00 do 18:00 każdego dnia, z wyjątkiem sobót. Adoracje rozpoczynamy Koronką  do Miłosierdzia Bożego, a kończymy różańcem prowadzonym przez wspólnoty. (W okresie wizyt duszpasterskich program adoracji i Mszy św. ulega zmianie - patrz w zakładce Nabożeństwa)

   Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu naszych Parafian i Gości.   

                         Ks. proboszcz Adam Szczygielski      

  ____________________________________________________

 OŚRODEK POMOCY PARAFIALNEJ

http://www.parafia-mb.csd.pl/index.php/pl/article_constant/9 

----------------------------------------------------------------------------  - LINKI - 

pomóż innym lub sobie.

http://www.parafia-mb.csd.pl/index.php/pl/article_constant/5

___________________________________________________

POGRZEB  KATOLICKI

http://www.parafia-mb.csd.pl/index.php/pl/article_constant/7


Wirtualny spacer po NASZEJ PARAFII
Wspierają nas